Stół to jeden z najważniejszych elementów domu, a w święta jego znaczenie jest jeszcze ważniejsze i ma bardzo wymowny charakter.
To własnie on ma magiczną moc jednoczenia ludzi i skupiania ich podczas wspólnych rozmów, to niewątpliwie również znak gościnności.
Okrągły stół ma jednak wyjątkowe znaczenie gdyż żadna z zasiadających przy nim osób nie ma uprzywilejowanej pozycji, każdy jest więc traktowany w sposób partnerski taki stół to również symbol porozumienia i pojednania.
Skoro jest tak kluczowym elementem naszego domu, nic więc dziwnego że zasługuje na szczególną dekorację w okresie świątecznym. W zależności od klimatu naszego domu warto zastanowić się w jaki sposób możemy go udekorować. Niemniej jednak jak już wiecie, w ten wyjątkowy czas nie ograniczałabym się w dekoracjach, to jedyny okres w ciągu roku kiedy nasz stół może być pokryty w całości dekoracjami.
Eleganckie świecie, błyszcząca zastawa, zapach gałązek choinkowych, szkło które tak pięknie odbija światło czy może królewska czerwień przemycona w postaci ozdobnych  serwetek to tylko jedyne z pomysłów na tą chwilę. Abyście mogli poczuć się jak przy świątecznym stole zgromadziłam dla Was moc inspiracji. 😉


Wy jakie macie sposoby na przystrajanie świątecznego stołu?
Koniecznie dajcie znać w komentarzach !

 


Malutkie prezenciki na talerzu od pierwszej chwili wprawią naszych gości w cudowny nastrój ! 😉


Nasz stół może być tłem do bajkowej aranżacji !