W poprzednim poście odebraliśmy już wspólnie mieszkanie 😉 czas więc na kolejny krok w drodze do tworzenia Waszej ukochanej przestrzeni … czyli kiedy i od czego zacząć projekt ?

2b992c3aa8e1646d09198c2bd3ce5cca

Znajdź architekta wnętrz z którym stworzysz swoje mieszkanie
Daj sobie czas na znalezienie architekta wnętrz z którym chciałbyś współpracować, zapoznaj się z jego portfolio, zobacz jego projekty. Kieruj się stylem projektowania, detalami które Ci odpowiadają, kolorystyka i formą. Staraj się wybrać najbliższy Ci styl. Kiedyś zgłosiła się do mnie Klientka która miała zupełnie inny punk postrzegania przestrzeni, oraz gust, praca nad projektem była wyzwaniem ale również ciężką pracą i sztuką kompromisów, to znacznie utrudniło nam stworzenie spójnej koncepcji. Ty możesz ułatwić nie tylko sobie to zadanie. 🙂  a później…

cddd459b412437c06ec919a482cbb242


… projekt można zacząć w momencie kiedy architekt wnętrz może wejść do lokalu i zrobić jego inwentaryzację
czyli: dokładny pomiar ścian, oraz przyłączy wodno -kanalizacyjnych, wentylacyjnych i elektrycznych oraz uzupełnić je o dokumentację fotograficzną. Ten etap możemy równie dobrze zrobić przed odbiorem mieszkania aby wcześniej zacząć prace nad projektem a w momencie odbioru mieszkania skupić się i być przygotowanym do remontu.

59d38b391203cdc06cf7968c7ca0cc5b

W tym samym czasie powinniśmy już rozejrzeć się za ekipą remontową – chociaż tutaj wychodzę z założenia i tak też praktykuję, że najlepiej jest, kiedy to architekt ma swoich wykonawców-wtedy bierze pełną odpowiedzialność za jakość wykonanych prac i terminy. To jest złoty środek, wnętrzarz ma komfort pracy a właściciele mieszkania spokój oraz świadomość że wszystko jest pod kontrolą, a komunikacja między architektem wnętrz a wykonawcą wzorowa. Jeśli jednak zdecydowaliście się poszukać ekipy remontowej na własna rękę to – to jest właśnie ten czas ! Warto zrobić chociaż rozpoznanie gdyż na dobrą ekipę można czekać i kilka miesięcy !

Mamy architekta wnętrz, wiemy kiedy wchodzi ekipa remontowa- zaczynamy pracę nad projektem! W trybie ekspresowym zapraszam Was do kolejnego posta !