Follow my blog with Bloglovin

1

Łazienka to miejsce gdzie poranne i wieczorne rytuały nie mają końca. To własnie tam przygotowujemy się do intensywnego dnia pracy i jednocześnie relaksujemy się wieczorem biorąc ciepłą kąpiel. To jednocześnie miejsce, w którym robimy się na bóstwo ale i również znające nasze wszystkie zmarszczki kiedy zmywamy makijaż. Tam toczy się batalia o nasz piękny wygląd a jak wiadomo, pole bitwy jest ważne i warto znać ten teren jak własną kieszeń. Na szczęście dzisiaj, co więcej, nasze terytorium może być w dodatku piękne 😉

Nie wiem ile zaprojektowałam już łazienek. To razem z kuchnią miejsce strategiczne w każdym domu. Ostatni projekt to przestrzeń połączona z kolejnym królestwem – sypialnią. Bez żadnych barier, przeszkód, żadnych gór i lasów, no może pomijając szklane drzwi 😉
Ta dam !
7

Zawsze zaczynam od układu funkcjonalnego, przecież nasze terytorium musi być dobrze przemyślane i idealne do walk przed lustrem. Jednocześnie powinno zawierać wszystkie elementy wyposażenia łazienki o jakich mówią Klienci. W tym przypadku mówimy o kompleksowej łazience, zarówno z wanną jak i prysznicem.

Po wielu układach funkcjonalnych doszłam do wniosku, że ten który widzicie jest jednym z lepszych, ale żeby przekonać się czy spełni on swoją rolę również pod względem estetycznym, wykonałam wizualizacje.

oto moodboard dla tego wnętrza :

6

Biorąc pod uwagę charakter domu wybrałam nietypowe płytki wielkoformatowe z motywem beżowej pepitki – coś oryginalnego i mało popularnego. Zestawienie jej z białą matową bazą i jasnym drewnem znacznie ociepliło wnętrze ale i spowodowało że łazienka optycznie powiększyła się. Aby nie było zbyt nudno wprowadziłam jeszcze element płyty mdf ( taka którą znacie z zabudowy meblowej w kuchni/frontów czy baltów ) którą została obłożona zabudowa gipsowo – kartonowa stelaży podtynkowych dla toalety i bidetu.  Dało nam to możliwość wkomponowania między toaletę i bidet fragmentu drewna dzięki czemu i ten element jest spójny z całością.  Kolejnym niuansem jest również drewniana półka nad wanną która po pierwsze wprowadza element drewna i kontynuuje go we wnętrzu, jak i jest sprytnym rozwiązaniem na schowanie kosmetyków.

1

3

 

4

Nie tracąc ducha kobiecości wzbogaciłam łazienkę o duże ogromne lustro, oraz zasłony – w momencie kiedy łączymy naszą łazienkę z sypialnią mam wrażenie, że możemy pozwolić sobie na odrobinę takiego szaleństwa i nonszalancji.

Uważam, że teren jest gotowy na przygotowanie nas do podboju świata 😉

5

  • Bardzo podoba mi się projekt!

    • Dziękuje bardzo ! 🙊

  • Agata S.

    Śliczna łazienka! uwielbiam jasne, kremowe kolory, a pepitki chyba faktycznie nigdy nie widziałam w takim wydaniu 🙂

    • Ślicznie dziękuję ! 😍